Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eurozeleno kandidovala

Příspěvky

Je niečo zdravé v štáte dánskom

27. 5. 2009

| Komentářů: 0

| Rubrika: Eurozeleno kandidovala

Hana, nezačnem otázkami o podstate homosexuality, ani sa ťa nebudem pýtať, kedy a ako si na „to" prišla. To už urobilo predo mnou iks médií, poďme v téme ďalej... Máš za sebou 17 rokov aktívnej ľudskoprávnej práce, ktorá určite nie je jednoduchá a nie je ani lukratívna. Čo ťa aj po skoro dvoch desaťročiach stále motivuje a inšpiruje k ďalšej práci?

To je dobrá otázka. Tiež si ju čoraz častejšie kladiem. Pokiaľ by som sa nesnažila motivovať čiastkovými úspechmi, zjavnými, aj keď podľa mňa pomalými posunmi v neheterosexuálnej komunite i v spoločnosti, povzbudzujúcimi rozhovormi s ľuďmi, ktorým moja práca reálne pomohla žiť kvalitnejší život (alebo celkom obyčajne žiť), ocenením mojej práce v ľudskoprávnom aktivistickom prostredí alebo (našťastie stále častejšími) zábleskami pozitívneho mediálneho prístupu k téme sexuálnych menšín a pokiaľ by som sem tam nepodľahla stavu vyhorenia, asi by som už dávno aktivizmus pre nehetero komunitu zavesila na klinec.

 

Slovensko, Európa aj Zem potrebujú slušnú zelenú politiku a stranu ako soľ

27. 5. 2009

| Rubrika: Eurozeleno kandidovala

V časoch bezbrehého populizmu a ekonomickej krízy ponúkajú Európski zelení jedinú solídnu alternatívu pre trvalo udržateľné riešenia. Realizácia programu Európskych zelených by priniesla množstvu sklamaných ľudí novú nádej. Protieurópske, nacionalistické a xenofóbne a homofóbne témy, rezonujúce aj na Slovensku, by mohli byť vyvážené európskou a globálnou perspektívou. Na prerazenie slovenských Zelených do Európskeho parlamentu by malo v týchto voľbách stačiť okolo 50 tisíc hlasov. 

 

Volím zelených a seba do europarlamentu:)

21. 4. 2009

| Rubrika: Eurozeleno kandidovala

Chvilku som zas za serioznu aj v tejto repre rubrike a odpovedam na predvolebnu otazku: Kto je Hana Fábry? Kliknite dalej... ak mate zaujem poznat odpoved (ale je to taka dospelacka odpoved, Malemu princovi by sa urcite ani tato velmi velmi nepozdavala - okrem par riadkov na konci tohto slohu, zvaneho beletrizovany zivotopis - ci skor zivotabeh - v kocke).

 

Slogan mojej teplozelenej kampane???

20. 4. 2009

| Rubrika: Eurozeleno kandidovala

Moja sefka mojho volebnieho timu ma nuti vymysliet moj teply zeleny volebny slogan:) Tak zeby Duhova Zelena je Dobra:)? Alebo: Citim teplo, myslim zeleno - teda som:). Uznajte, mohla by som sa vymyslanim sloganov zivit. Aj nazvov ideologii, organizacii ap., ale o tom inokedy. A tie agentury to nie a nie docenit:)

 

EuroKandidátka 2009

20. 4. 2009

| Rubrika: Eurozeleno kandidovala

Možno sa to nezda, ale ja fakt som... za slovensku Stranu zelenych. Na webe mojej organizacie som za serioznu (vid oblubene weby, konkretne lesba.sk), na stranke zelenych budem tiez za serioznu (tiez vid oblubene weby) , na nejakom tom kampanovom osobnom webe budem asi zas len za tu serioznu. A tu na tomto webiku budem za seba:) Jo jo:)