Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slovensko, Európa aj Zem potrebujú slušnú zelenú politiku a stranu ako soľ

27. 5. 2009

 To je číslo, ktoré je na dosah: keď nás podporí časť aktivistov a podporovateľov Greenpeace, Slobody zvierat či Zväzu ochrancov prírody a krajiny, časť žien, ktorým pomohla kampaň Piata žena, ktoré nesúhlasia so zákazom interrupcií alebo im pomohli programy Spoločnosti pre plánované rodičovstvo, časť mužov, ktorým ušetrilo kus života skrátenie a nakoniec úplné zrušenie povinnej vojenskej služby, časť ľudí, ktorí mohli desaťročie benefitovať z grantov Ekopolisu alebo komunitných nadácií v Bystrici a Zvolene, ale aj v Bratislave, Prešove, Trenčíne či na Liptove, časť ľudí, ktorí už majú dosť korupcie, rozkrádania a tunelovania Slovenska a Európy, časť ľudí zo stále diskriminovanej neheterosexuálnej menšiny, za ktorými dlhé roky stojí Prvé lesbické združenie Museion alebo tých, ktorí nesúhlasia s delením ľudí na prvú a druhú kategóriu.

Ľudí, ktorých životov sme sa v rámci našich občianskych aktivít dotkli, sú stovky tisícok. Nikto iný sa týchto ľudí nezastane tak jasne a nekompromisne a nikto vám neposkytuje istotu, že vaše záujmy nevymení v politickom ringu za vlastný prospech. "Etablované" politické strany nám takýchto príkladov dali v minulosti dosť. Ak ste jednou či jedným z tých tisícov, vedzte že 6. júna potrebujeme a žiadame Vašu podporu a Váš preferenčný hlas. Ten dá šancu, aby zelenú politiku v Európskom parlamente mohol zastupovat človek, ktorý si dôveru získal svojou dlhoročnou prácou, nie produkt marketingovej kampane.


Nezávislé/í občianske/i kandidátky a kandidáti za Stranu zelených vo voľbách do Európskeho parlamentu v roku 2009 Eduard Chmelár, Olga Pietruchová, Juraj Mesík, Luba Trubíniová, Milan Barlog, Hana Fábry.