Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ak by Slovensko nebolo prekliate

9. 6. 2016

Ikonická rocková kapela Iron Maiden odohrala pred dvomi rokmi na Slovensku úspešný koncert. Ako uvádzajú zainteresované zdroje, „bolo na ňom zabitých presne 0 mačiatok, upálených presne 0 ľudí a prečítaných presne 0 satanských biblií.“

Zdroje pripojili nádej, že inak to nebude ani tento rok v Žiline. Pokiaľ ide o mňa, táto kapela ani futbal na Jednotke by nemuseli existovať. Nespisujem však preto listy a petície, hoc´ obveseľovanie štátnych úradníkov môže mať – v rámci ich náročnej a zle platenej práce – ozdravný účinok.

Zábavnú štafetu na tému rockových kapiel, ktoré sa podieľajú na prekliatí sveta a Slovenska zvlásť, spustilo v roku 2013 Spoločenstvo Sv. Jozefa. Rozbehlo vtedy petíciu proti vystúpeniu zmienenej britskej formácie na festivale TopFest, ktorú podpísalo 1333 ľudí. V lete t.r. sa kapela na Slovensko vracia – a s ňou aj záchranná akcia na podporu všeobecného slovenského dobra, s ktorým sa denne potýkame.

V uplynulých mesiacoch oblažilo – tentoraz Spoločenstvo sv. Bazila Veľkého – predsedu Žilinského samosprávneho kraja, primátorova Žiliny, ministra kultúry, starostu Dolného Hričova, Letiskovej spoločnosti v Žiline i samotného žilinského biskupa (ktorý má v oblasti konania koncertov v kraji určite rozhodujúce slovo) listami proti konaniu koncertu.

Listy orosené svätenou vodou iluminujú naše nevedomie informáciou, že ide o bohorúhačské podujatie, ktoré „demoralizuje mládež a ničí morálne i kresťanské hodnoty“, a ako také musí byť odmietnuté. V opačnom prípade bude Slovensko prekliate. A práve pri tomto bode som sa zamyslela, či predsa len nedám chalanom od Bazila za pravdu.

Od čias vzniku prvých rockových kapiel sa tu najprv rozťahoval socializmus komunistickej strany, potom miestne mafiánske kruhy zlikvidovali Československo a slovenský priemysel i poľnohospodárstvo, teraz tu pre zmenu „prekvitá“ kapitalizmus takzvanej sociálnej demokracie pod taktovkou moci peňazí a katolíckej cirkvi.

Ak by Slovensko nebolo prekliate, slovenská ústava by nerozlišovala nadľudí a podľudí, Bratislava by nebolo znásilnenou slúžkou developerov, hlupáctvo a mamonárstvo by neboli základnými hodnotami štátu, nepadalo by toľko stromov, pamiatok a rozsudkov, ktoré namiesto do trestného zákona pozerajú na jednej strane na stav konta obžalovaných, na druhej strane na farbu ich pokožky.

Ak by Slovensko nebolo prekliate, nemohli by hlavným mestom v čase športových (svetový cyklistický pohár, 2015) a kultúrnych (Korunovácie, 2016) podujatí pochodovať fašisti a s nimi ľudia, ktorí všetkých okrem seba a fašistov nenávidia, ale inak sú slušní a celkom obyčajní. Ba čo viac, nemohli by našimi mestami pochodovať vôbec.

Ak by Slovensko nebolo prekliate, jeho život by z poslaneckých kresiel nemohli ovplyvňovať všakovakí klerokapitalisti, kotlebisti, oľanisti a iní srandisti, kalerábisti a... ale nie, satanisti oni nie sú. Aspoň nie oficiálne. Obávam sa však, že rockové kapely sú v tom nevinne, drahý Bazil. Ty o tom predsa musíš niečo vedieť.