Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gasparovic Ivan nie je moj prezident, rozhodne nie

16. 6. 2009

Vybrala som z dnesnej tlace: Dobré sociálne postavenie občana a jeho spokojnosť je hlavným motívom práce prezidenta Ivana Gašparoviča v jeho nadchádzajúcom druhom funkčnom období. Hm, hm... ale nejako to neladi s jeho procinskym naladenim a protiludskopravnym ladenim...

Ako povedal na tlačovej besede pri príležitosti dnešnej inaugurácie, týmto cieľom sa bude riadiť aj v spolupráci s politickými stranami. Pred tlačovou besedou sa prezident krátko prihovoril z balkóna Prezidentského paláca občanom, ktorí ho prišli pozdraviť. V dave boli aj niekoľkí občania upozorňujúci na nedodržiavanie ľudských práv v Číne. Od prezidenta žiadali, aby túto otázku otvoril počas tohto týždňovej návštevy prezidenta Číny u nás. Gašparovič na ich transparenty z balkóna svojho sídla reagoval slovami "takí ľudia, ktorí dokážu zdvihnúť nad hlavu papier a nič viac neurobiť, tí nás dneska nemusia zaujímať."

(...)

Prezidenti k sebe nepustia demonštrantov. Mesto bude čínske

Okolie prezidentského paláca počas návštevy čínskeho prezidenta v Bratislave obsadia ľudia

z Gašparovičovej kancelárie a slovenskí Číňania. Slová o ľudských právach v čase návštevy čínskeho prezidenta Hu Jintao na Slovensku pred prezidentským palácom zaznieť nemajú. Bratislavské Staré Mesto nepovolilo demonštráciu mimovládnym organizáciám, ktoré chceli upozorniť na situáciu v Číne.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář