Jdi na obsah Jdi na menu
 


Majakslobody.sk

Nedávno v bodka týždni informoval verejnosť, že "zákon o nejakom type homozväzku nemajú už zo západoeurópskych krajín iba v Taliansku a na Malte". Ďakujeme za zhrnutie, pán Palko, ale pozabudli ste na Slovensko. Pravda, my nie sme západoeurópska krajina, ale tmárska spolu s Maltou a Talianskom sme o to viac. Až mi je bývalého pána ministra za KDH ľúto. Toľké bezprávie! Podľa neho by však zabral jednoduchý liek: "Tieto problémy, šíriace sa Európou, predvídala zmluva medzi Slovenskom a Svätou stolicou. Ak by bola prešla, Slovensko by bolo majákom slobody pre kresťanov a všetkých ľudí preferujúcich normálnosť pred nenormálnosťou." Priznávam, dávno ma nejaký výrok tak nepobavil.

Ocenila by som ho cenou Perla sviniam týždňa. Žiaľ, nepoteším pána Palka. Čím viac sa množí negatívnych vyjadrení na adresu neheterosexuálnych ľudí a tých, ktoré a ktorí o ich právach verejne hovoríme, tým viac sa menia postoje verejnosti – k lepšiemu. Nepriame úmery majú svoju logiku. Vodu kázať, víno piť, okázalostiam sa klaňať. Komu sa to páči? Najmä keď kazatelia nedovidia, čo sa im deje na fare, ale cítia sa povolaní dvíhať ukazovák k nebu.

Pán Palko sa pýta "podporovateľov homosexuálnej lobby", opierajúc sa o írsky zákon o registrovanom partnerstve, či súhlasia s tým, aby úradník, ktorý odmietne pre výhradu vo svedomí sobášiť dve ženy či dvoch mužov, šiel do väzenia. Pripomína zároveň, že táto lobby nevyzerá na to, že by tolerovala nejakú polovičatosť. Pán exminister ma teda nielen pobavil, ale aj potešil uznaním našej tvrdej práce na tmárskom poli. A po prvý raz s ním súhlasím: polovičatosť nie, väzenie nie. Ale nerovnaké zaobchádzanie pod zástavou majáka slobody podľa Palka už vôbec nie.