Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovory

Příspěvky

Marta Potančoková: „V súkromí herectvo nevyužívam“

10. 3. 2013

| Komentářů: 0

| Rubrika: Rozhovory

27.jpg

Speváčka kapely Pressburger Klezmer Band. Muzikálová herečka. Seriálová hviezda. Divadelníčka. Spoluorganizátorka komunitného života v Devíne. Introvertka, ktorú v súkromí občas nespoznajú ani kolegovia a kolegyne z pódií.

 

Čo ne/vieme o sexuálnej orientácii (najčastejšie otázky)

4. 5. 2006

| Rubrika: Rozhovory

V roku 2002 vydala Nadácia Občan a demokracia publikáciu Neviditeľná menšina (Čo ne/vieme o sexuálnej orientácii), ktorej ambíciou bolo (a stále je) ponúknuť odbornej verejnosti z oblasti pedagogiky či psychológie, ale aj ostatným, ktorých zaujíma téma sexuálnej orientácie, prehľadný a zrozumiteľný pohľad na homosexualitu a bisexualitu ako na jednu z alternatív sexuálnej identity.

 

Zuzana Szatmáry: “Na veľké činy si treba vždy otočiť ďalekohľad.”

4. 1. 2002

| Komentářů: 0

| Rubrika: Rozhovory

Riaditeľka Nadácie Charty 77, Žena Európy v roku 1993, signatárka Charty Iniciatívy Inakosť, nominantka ceny Atribútu za prínos g/l komunite – Zuzana Szatmáry: " Keď vyrastáte v takomto prostredí, tak vám nie vždy dochádza to, čo sa naučí človek až neskôr – že na veľké slová a na veľké činy si treba vždy otočiť ďalekohľad, aby ste ich dostali do správnych rozmerov. To sa človek časom naučí. "