Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bratislava historická

Fotografie Bratislavy a Prešporka zo zdrojov zberateľov, jednotlivcov i občianskych združení. Ďakujem s úctou a priazňou Bratislavským rožkom, Dagmar Wienand, Romanovi Delikátovi, Petrovi Martinkovi, facebookovej stránke Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch a ďalším, mne neznámym milovníkom a milovníčkam nášho krásneho mesta.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

malba 378223 (clnkovy most cez dunaj)

peter,30. 7. 2018 16:55

zdravim Hanu Fabry,

chcel by som sa spytat na uvedenu foto https://www.dropbox.com/s/n9x72z0hzam2mb0/g%20dunaj%20clnkovy%20most01.JPG?dl=0.

chceme tuto malbu naistalovat v jednom interieri (cca 2x1.7m).
lezi nam na srdci meno autora a diela (nie som si isty, ci je to Rudolf Swoboda 1815-1859) a nasledne aj vyssie rozlisenie. samozrejme korektne prava tiez.

viete kto je autor? pripadne viete nas posunut na znalca, ktory vie malbu posudit? s korektnymi menammi sa daju resersovat web-platformy ako aj fyzicke galerie (AT / SK)...

ma oplatku dropbox tema Bratislava a Dunaj (mapy z cca 1650)
https://www.dropbox.com/sh/sxulq9ufcf2h4iv/AADqWeqcYXyqm7R0v3QGfxTOa?dl=0

dakujem velmi za odpoved!
petersedlak@szm.com
www.pole25.at
hainburg a.d. donau

A ešte

Viktor,12. 10. 2017 9:55

Vidím, že niektoré tieto fotky sú odfotené priamo na stene - a sú celkom slušné, keby sa spracovali priamo z negatívu - boli by tam nádherné detaily. Videl som viac knižiek o Bratislave aj s fotografiami, hnevá ma, že si autori nedali s tými fotkami viac práce. Neviem, či to existuje, ale niekde - v niektorej inštitúcii by mohla existovať databáza digitálnych bratislavských historických fotiek.

Bratislavské fotky

Viktor Ozábal,12. 10. 2017 9:46

Ako rodený a "starý" bratislavčan som zberateľom týchto vzácnych fotiek. Mojím koníčkom je tie vzácnejšie upravovať - výsledok je často veľmi dobrý. Svoje pôvodné fotky som upravil priamo z negatívov a diákov - ostrosť, farby sú lepšie ako u originálu. Keby niekto chcel takto fotky upraviť - som ochotný mu to bezplatne vylepšiť.